stolicky

Z masívu

Prečo záhradný nábytok z masívu ?

Pre dokonalý relax v záhrade potrebujete jednoznačne kvalitné záhradné sedenie. Trh ponúka širokú škálu materiálu ako aj dizajnové prevedenie.

Záhradný nábytok si môžete vybrať v rôznych cenových reláciách.

  1. tej nižšej sa pohybuje záhradné sedenie vyrobené z plastu. Spočiatku plastový záhradný nábytok vyzerá dobre. Jednoducho sa udržiava keďže ho stačí len opláchnuť vodou. Avšak jeho životnosť je obmedzená. Plast časom dozreje, zožltne a vryjú sa doň nečistoty, ktoré už tak jednoducho neodstránite a dokonca aj pri menšej námahe sa môže stať, že vaše sedenie sa pod vami zlomí.

Ďalšou možnosťou je záhradný nábytok vyrobený z kovu. Kovové sedenie je veľmi štýlové avšak kvôli svojej váhe je aj pomerne náročné na manipuláciu ako aj jeho údržba je náročnejšia. V tomto prípade už nestačí len umyť vodou a saponátom, ale keď sa objaví hrdza je potrebné zobrať do rúk šmirgeľ a tak isto komplet celé sedenie nanovo natrieť.

Záhradný nábytok z masívneho dreva patrí do kategórie luxusu a elegancie. Keďže sa jedná o čisto prírodný materiál dokážete dokonale zladiť svoju záhradu do jedného elegantného celku. Drevené záhradné sedenie si môžete vybrať buď z borovicového alebo dubového dreva. To prechádza kvalitným sušením v sušiarni, ošetrovaním proti škodcom ako aj moreniu na požadovanú farbu. Následne sa toto drevo kvalitne opracuje a spája sa do požadovanej podoby ako sú lavice alebo záhradné stoly rôznych rozmerov. Sedenie z masívu je nenáročné aj z hľadiska údržby. Postačí použiť vodu a raz ročne ošetriť ochranným lakom. Na uskladnenie nepotrebujete stavať žiadne špeciálne chatky. Postačí iba suché miesto chránené pred dažďom ako je komora alebo garáž. Pozor na detail aby to miesto nebolo príliš teplé aby sa nestalo, že sa vaše sedenie príliš presuší.

Dodajte svojej záhrade punc luxusu a vy oddychujte štýlovo. Záhradné sedenie, ktoré tvoria záhradné lavice a záhradný stôl z masívu sú jednoznačne tou správnou voľbou pre vás. 

Navštivte nás

Zahradny nabytok

 

Záhradné sedenie 

Záhradné sedenie

Drevený záhradný nábytok

Záhradný nábytok predstavuje súčasť každej záhrady. Dokonale dokáže doplniť jej architektonický vzhľad a svojim majiteľom ponúknuť priestor na relax počas príjemných letných dní. Keďže záhradný nábytok je nábytok, ktorý musí odolávať vonkajším vplyvom ako sú slnko, dážď, sneh je potrebné vyberať dôsledne. Materiál, z ktorého sa záhradný nábytok vyrába predstavuje kľúčovú úlohu, ktorá následne ovplyvňuje jeho dizajn, potrebnú starostlivosť a samozrejme aj jeho trvácnosť. Práve z tohto dôvodu je lepšie staviť na kvalitnejší materiál, ktorý vám dokáže vydržať aj desaťročia.

Drevený záhradný nábytok je azda najpopulárnejšou voľbou záhradného nábytku. Jedná sa o prírodný materiál, ktorý je veľmi vkusný a mimoriadne odolný aj vo vonkajšom prostredí. Medzi najbežnejšie dreviny patrí borovicový a dubový masív.

Borovicové drevo je vo svojej podstate považované za mäkké drevo. Práve vďaka tomu je aj výroba borovicového záhradného nábytku jednoduchšia a tým aj cenovo dostupnejšia širšej skupine ľudí.

Dubový masív je tvrdé drevo. Drevený záhradný nábytok z dubového masívu je podstatne odolnejší voči vonkajším vplyvom ako aj voči tlaku. Dubový záhradný nábytok pôsobí už na prvý pohľad veľmi vkusne a luxusne. Cenovo sa však pohybuje v tej vyššej kategórií.

Keď sa povie drevený záhradný nábytok takmer každý si predstaví klasický stôl a stoličky. Sortiment záhradného nábytku však ponúka podstatne viac. Základom je záhradný stôl z masívu. Tento stôl si však môžete vybrať v rôznych veľkostiach ako aj tvaroch. Už to nie sú len klasické obdĺžniky, ale aj okrúhle stoly poprípade stoly v tvare šesťuholníka. Pri dlhých obdĺžnikových stoloch sa odporúčajú na sedenie záhradné lavice. Vedia lepšie kopírovať dĺžku stola a súčasne dokážu poskytnúť viac priestoru na sedenie. Všetko je však vecou vkusu a tak vaše sedenie si môžete doplniť o vkusné záhradné stoličky ako aj pohodlné masívne kreslá.

Vyberte si aj vy kvalitný drevený záhradný nábytok. Oslovte samotného výrobcu a získajte ho za rozumnú cenu.

Go to top